Sprawdzanie auta przed kupnem Rzeszów

Szukając samochodu, praktycznie zawsze musimy iść na jakiś kompromis. Większość osób chciałaby kupić w miarę młode auto za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jest to dość trudne zadanie. Porównując oferty różnych samochodów osobowych, dostępnych na aukcjach internetowych, zwracamy uwagę na to, iż niektóre z nich kuszą wyjątkowo niskimi cenami w porównaniu do roku produkcji. Część z nich to auta po różnych przygodach lub z uszkodzeniami mechanicznymi, ale w grupie tych potencjalnie opłacalnych znajdują się także samochody poleasingowe. Czy powinniśmy się ich obawiać i czy są to auta warte zakupu?
Sprawdź auto poleasingowe przed kupnem

Używane auta poleasingowe - plusy i minusy

Na rynku aut poleasingowych znajdziemy całą gamę ciekawych modeli, które są w naszym zasięgu cenowym. Aby nie żałować dokonanego zakupu, powinniśmy dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw takowego auta. Musimy wiedzieć, iż jego prezencja w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób i przez kogo był używany. Istnieje dość powszechne przekonanie, że kierowcy nie szanują aut, które mają na użytek służbowy. Jednakże wbrew pozorom często stan poleasingowych samochodów jest lepszy niż aut sprzedawanych przez osoby prywatne. Z czego to wynika? Naprawy leasingowanych aut odbywają się w ASO, a więc mamy gwarancję, że wszystkie wymienione podzespoły są oryginalne, a naprawy zostały wykonane zgodnie ze sztuką. Dzięki temu nie możemy mieć zastrzeżeń co do kondycji pojazdu. Dużą zaletą jest także fakt, iż wraz z zakupem auta uzyskujemy historię serwisową i udokumentowany przebieg. Aby nie było tak kolorowo, musimy mieć świadomość, że auto było przez czas użytkowania intensywnie eksploatowane. W związku z tym zarysowany lakier czy zadrapania w środku są dość powszechne w tego typu pojazdach.

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu samochodu poleasingowego?

Pierwszym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest przebieg. Niech nie zwiedzie nas wiek pojazdu, bo nawet kilkuletnie modele potrafią mieć przebiegi rzędu 200 tysięcy kilometrów. Duża ilość przejechanych kilometrów nie musi być jednak wadą, bo w autach poleasingowych na bieżąco dokonuje się w ASO wymiany płynów i elementów eksploatacyjnych. Warto także zwrócić uwagę na to czy auto nie brało udziału w żadnych stłuczkach i czy nie ma większych szkód parkingowych. Jeżeli chcemy zakupić auto pofirmowe, to powinniśmy skorzystać z możliwości jazdy próbnej. Już po krótkiej trasie będziemy mieli ogólny wgląd w stan pojazdu. Szczególnie istotny dla będzie stan zawieszenia i skrzyni biegów. Ewentualne problemy mogą skutkować wydatkami w przyszłości.

Samochód poleasingowy - czy warto kupić?

Wiele osób podczas poszukiwań nowego samochodu zadaje sobie pytanie - czy opłaca się kupić samochód poleasingowy? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, bo właściwie dużo zależy od jego stanu technicznego. Z całą pewnością należy jednak powiedzieć, że nie znajdziemy w podobnej cenie auta o tak transparentnej przeszłości. Przy zakupie otrzymujemy pełną dokumentację, a więc mamy świadomość tego, w jaki sposób auto było eksploatowane na przestrzeni lat. Decydując się na zakup, otrzymujemy w stosunkowo niskiej cenie dobrze zachowany pojazd, mimo że jest to samochód poleasingowy. Opinie na temat tego rodzaju aut są dość skrajne. Jedni mówią, żeby je omijać szerokim łukiem, a drudzy polecają i uważają, że to świetna alternatywa dla zakupu auta w komisie. Podsumowując jeżeli znajdziesz egzemplarz w dobrej cenie, to z całą pewnością powinieneś się nim zainteresować.
Kontakt
Adres
ul. Szczęśliwa 33 lokal 10.B.14 53-445 Wrocław
Napisz do nas!